Newsy

Złoto studentki UKW w strzelectwie

20 marca 2018
czytaj całość

Studentka UKW Aneta Stankiewicz (wychowanie fizyczne) wraz z drużyną (z Katarzyną Komorowską - Społem Łódź i Natalią Kochańska - Gwardia Zielona Góra) zdobyła złoty medal w konkurencji Karabin sportowy 3x20 podczas Akademickich Mistrzostw Świata rozgrywanych w Kuala Lumpur.

czytaj całość…

5 medali na Akademickim Pucharze Polski w Karate Olimpijskim

11 grudnia 2017
9 grudnia w Swarzędzu odbył się VI Akademicki Puchar Polski w Karate WKF (dyscyplina olimpijska). Na starcie stanęli reprezentanci 27 szkół wyższych z całej Polski. Stawka turnieju była nadzwyczaj wysoka, ponieważ były to zawody kwalifikacyjne do Akademickiej Kadry Narodowej na 2018 rok. W zawodach wzięło udział trzech studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i zdobyli oni aż 5 medali. Pierwsza na macie startowała Marta Dzielak w kumite kobiet -55kg. Marta po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych awansowała do finału i wywalczyła srebrny medal. W kategorii +68kg Marzena Zalewska zdobyła trzecie miejsce i do tego sukcesu dołożyła także trzecie miejsce w kategorii OPEN, gdzie wygrała aż 3 walki jedynie minimalnie przegrywając w walce półfinałowej z reprezentantką Politechniki Wrocławskiej.
W najcięższej wadze mężczyzn +84kg Mariusz Migdalski po wygranych przed czasem walkach w ćwierćfinale i półfinale awansował do finału, gdzie przez wiekszą część pojedynku prowadził na punkty lecz w końcówce przez chwilę nieuwagi dał zdobyć przeciwnikowi ippon i ostatecznie zakończył rywalizację ze srebrnym medalem. Na zakończenie dnia dziewczyny wystartowały w konkurencji kumite drużynowe zdobywając w niej trzecie miejsce.
Liczymy, że dobre występy reprezentantów naszego uniwersytetu zakwalifikują ich do kadry akademickiej na przyszły rok, a następnie do startu na Akademickich Mistrzostwach Świata odbywających się w tym przyszłym roku w lipcu w Kobe w Japonii.

Dwa medale na MP AZS w zapasach

24 października 2017

W ostatnim tygodniu września w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w zapasach. Reprezentantki UKW dwukrotnie stawały na podium.

Paulina Kontna zajęła I miejsce w kat. do 69 kg. Natomiast Kamila Pyżewska stanęła na drugim stopniu podium w kat. do 63. Obie zapaśniczki są studentkami wychowania fizycznego. Gratulujemy!

Sukces naszej florecistki Oliwii Szabelskiej

W dniu 21 października 2017 w Poznaniu odbył się II Puchar Polski Juniorów we florecie. Nasza zawodniczka - Oliwia Szabelska zajęła na nim I miejsce. Tym zwycięstwem przypieczętowała poprzedni wynik - 23 września 2017 na I Pucharze Polski zdobyła II miejsce. Gratulacje dla zawodniczki KU AZS UKW z życzeniami dalszych sukcesów.

Maksym Deriugin na podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski

19 października 2017

W dniach 14-15.10.2017r.odbyły się w Poznaniu Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Wzięło w nich udział 494 zawodników ze 127 klubów . Doskonale spisał się reprezentant  klubu  uczelnianego AZS UKW MAKSYM DERIUGIN, który zdobył brązowy medal w kategorii wagowej + 81 kg.