Newsy

Medale UKW na AMP w wioślarstwie

29 maja 2017
czytaj całość

W dniach 26-28.05.2017 na bydgoskim Torze Regatowym w Brdyujściu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie, których organizatorem był Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Startowało ponad 200 studentek i studentów z 18 wyższych polskich uczelni.

czytaj całość…

Dwa srebrne medale na AMP w karate

22 maja 2017

20.05.2017 w Opolu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF. Zawody były bardzo mocno obsadzone, niektóre kategorie nawet mocniej niż na MP seniorów. Startowało prawie 160 zawodników reprezentujących 34 uczelnie z całego kraju. Dwóch naszych studentów wróciło z dwoma medalami.

Piłkarze AZS-u UKW zwycięzcami AMPiK

09 maja 2017

Piłkarze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zwyciężyli w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw. Tym samym wywalczyli awans do Półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej, które odbędą się w dniach 22-24 maja w Szczecinie.

Trójboiści UKW na podium AMPiK

18 kwietnia 2017

8 kwietnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w Trójboju Siłowym. Nasz Uniwersytet reprezentowali Piotr Wnęk i Michał Twardowski. Panowie wywalczyli III miejsce drużynowo.

Sukces naszego studenta Mariusza Migdalskiego!

16 marca 2017

11 marca we Wrocławiu na Mistrzostwach Polski w Karate WKF (dyscyplina olimpijska) student UKW Mariusz Migdalski zdobył III miejsce w kategorii - 84kg. W zawodach startowało 161 zawodników z 38 klubów. Turniej był sprawdzianem organizacyjnym przed Igrzyskami World Games, które odbędą się latem.